درباره ی طرح جابر

پژوهش سرا دانش آموزی

با سلام و احترام ،

پژوهش سرای دانش آموزی با هدف آماده سازی و ارتقاء مهارتهای دانش آموزان با همکاری مرکز بین المللی رشداقدام به برگزاری کارگاه آموزشی برنامه نویسی ساخت بازی و انیمیشن اصول و مبانی برنامه نویسی ویژه دانش آموزان و اولیاء علاقمند از ساعت 9 الی 12  روز پنج شنبه 96/9/9 در مرکز بین المللی رشد قشم می نماید.

نمایشگاه دائمی آثار دانش آموزان

نمایشگاه دائمی دانش آموزان

با سلام

به آگاهی می رساند پژهش سرای دانش آموزان در نظر دارد به منظورمعرفی هر چه بیشتر و بهتر و فراهم آوردن زمینه حمایت مسئولان شهرستانی و استانی و کشوری از دانش آموزان  هنرمند ،مخترع و مبتکر و ثبت رسمی آثار ایشان ،نمایشگاه دائمی آثار دانش آموزان در مرکز بین المللی رشد قشم ایجاد نماید.

 آثار دانش آموزی شامل صنایع دستی، دست سازه ، تالیف کتاب، اثر پژوهشی ، عکس -فیلم - نقاشی -بازی رایانه ای- محتوای الکترونیک - جمع آوری نمونه- آزمایش - نشریه و روزنامه دیواری و هر گونه اختراع و ابتکار می باشد.

کلاس آموزش هنر

کلاس های آموزش هنر

با سلام

پژوهش سرای دانش آموزان در نظر دارد با هدف مهارت های هنری دانش آموزان و آمادگی جهت شرکت در مسابقات استانی وکشوری کلاس های  حرفه ای آموزش هنر با مربیگری اساتید با تجربه به شرح زیر برگزار نماید .متقاضیان تا روز شنبه 96/8/27 به پژوهش سرا معرفی می گردند

شروع کلاس ها از اول آذر ماه 96 می باشد.

آموزش تکنیک های طراحی و سیاه قلم و نقاشی با مداد رنگ ، آبرنگ و گچ پاستل ویژه دانش آموزان دوره اول ودوم متوسطه و آموزش نقاشی مقدماتی و مجسمه سازی خلاقانه ویژه دانش آموزان ابتدایی.

هفته کتاب وکتابخوانی

هفته کتاب وکتابخوانی

پرسش مهر ریاست جمهور

طرح پرسش مهر ریاست جمهوری

خانواده ی گرامی سلام

همانگونه که مستحضر هستید ریاست جمهور سوالی را در مورد " چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران واخلاق و ادب را تمرین کنیم ؟" برای فرزندان شما مطرح نمو ده اند . بسیار خوشحال ومسرور می شویم که تمامی اعضای خانواده با هم فکری یکدیگر سوال ایشان را در این برگه پاسخ داده و ضمن مشارکت در فرا خوان پرسش مهر در این اقدام ملی سهیم گردید.

 

برگزاری مسابقه نقاشی

مسابقه نقاشی

به مناسبت روز دانش آموز نمایشگاه نقاشی با موضوع آزاد، روز شنبه 

تاریخ 96/8/13 در مدرسه برگزار می شود.

مهلت تحویل آثار حداکثر روز چهارشنبه 96/8/10  می باشد.

مسابقه داستان نویسی

مسابقه داستان نویسی 

به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی(24 آبان) ،پایه های دوم و سوم

دانش آموزان با توجه به تصویر موجود واستفاده از خلاقیت خود داستانشان را نوشته و به بهترین داستان های برگزیده،در روز کتاب وکتابخوانی جوایز ی اهدا می گردد.

آموزش تخصصی200 هزار معلم ابتدایی

فاطمه قربان ˈ معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش روز یکشنبه در همایش روز جهانی کودک در دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: آموزش و پرورش باید بر اساس فلسفه اسلامی تدوین و افق آینده آن نیز بر این اساس روشن شود.

قربان با اشاره به اینکه 500 نفر از کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه و معلمان فرهیخته در تدوین سند تحول بنادین آموزش و پرورش نقش داشتند ، افزود: این سند ابتدا در دوره های عالی آموزش و پرورش و در نهایت در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و اکنون به عنوان عالی ترین مرجع قانونگذاری آموزشی کشور بشمار می رود.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت : پس از تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، ارتقاسطح فرهنگ عمومی جامعه بر اساس باورهای اصیل ایرانی و اسلامی مورد توجه قرار گرفت .

قربان تصریح کرد: تحقق این مهم مستلزم افزایش سطح سواد جامعه است ، البته در سالهای اخیر پیشرفت خوبی در زمینه آموزش همگانی کودکان لازم التعلیم اتفاق افتاده است .

وی گفت:بر اساس آخرین آمار مرکز آمارو فناوری وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته 4/98درصد پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی داشتیم.

قربان افزود: همچنین قوانین متعددی در زمینه نگهداشت کودکان لازم التعلیم در مقاطع ابتدایی و راهنمایی تصویب شده است.

وی اظهار داشت : بر اساس سند چشم انداز 20 ساله ، دولت موظف شده تا وسایل یا امکانات آموزش و پرورش رایگان را تا پایان دوره متوسطه برای کودکان بویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فراهم کند.

قربان اظهار داشت : طرح توسعه کتابخانه های کلاسی نیز در مقطع ابتدایی و هوشمند سازی مدارس در دستور کار قرار دارد.

به گفته قربان،جشنواره الگوی کیفی آموزش و روشهای نوین یادگیری در سال تحصیلی 89-90در 40 درصد مدارس (بیش از 20 هزار مدرسه ) ، در سال تحصیلی 90-91 در 45 درصد مدارس (27هزار مدرسه ) و در سال تحصیلی 92 نیز در بیش از 50 درصد مدارس اجرایی می شود.

استراتژی فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش تهیه و تدوین شد

ˈیوسف نوریˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود:80 درصد مراحل تهیه و تدوین این استراتژی به پایان رسیده و برای تدوین این برنامه، الگوی سه هزار کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این استراتژی در راستای هوشمند سازی مدارس حرکت می کند ، افزود: استراتژی فناوری اطلاعات و ارتباطات مطلوب در دنیا بررسی شد و از کارشناسان در این زمینه نظر سنجی و نقشه راه اجرای این استراتژی برای رسیدن به وضعیت مطلوب ترسیم شد.

نوری اضافه کرد : این استراتژی بیشتر در مدارس اجرا می شود چرا که در آموزش و پرورش یک میلیون کارمند فعالیت می کنند که بیش از 50 هزار نفر آنان در ادارات و مابقی در مدارس مشغول به فعالیت هستند.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: در این راستا با پیگیریهای انجام شده و براساس اسناد موجود و نقشه راه آموزش و پرورش، هوشمند سازی مدارس مورد توجه قرار گرفت.

نوری گفت: استفاده از فناوری در وزارت آموزش و پرورش همواره مورد تاکید است چرا که در نظام تعلیم و تربیت، خروج از یادگیریهای کهنه و ورود به یادیگری نوین مورد اهمیت است تا دانش آموز پژوهش محور شوند و در این راستا عمق یادگیری آن ها نیز افزایش یابد.

مشاهده مطالب قدیمی تر...